Velkommen til alle nye såvel som nuværende medlemmer.

Har I spørgsmål, som I ikke kan finde svar på her på hjemmesiden - kan I altid kontakte bestyrelsen.

KOMMENDE AKTIVITETER

SE KALENDER
UNGDOMSUDVALG
Link

 

VENSKABSKLUB

Åby badminton, Sverige

 KLUBMESTERSKABER

 

2018

U11 DS                Anastacia Virchenko
U11 HS                Lauge Frandsen
U11 MD              Caroline & Harry
U11/13B MD         Freja & Ing
U13 A DS             Josefine Rasmussen    
U13 A HS             Jakob Rohde
U13 A DD             Carla & Asta Marie
U13 A HD              Noah & Jakob 
U13A MD               Caroline & Jakob 
U13 B DS              Asta Marie Mikkelsen
U13/15 DS            Marianne Bruun      
U13/15 HS            Noa Johansen
U13/15 HD            Teis & Noa
U13/15 MD            Ing & Lukas
U15/17/19 A DS     Aya Kirkegaard
U15/17/19 A HS     Morten Møller
U15/17/19 A DD     Tonje & Kathrine
U15/17/19 A HD     Jonas & Morten
U15/17/19 A MD     Aya & Morten
U15/17/19 B DS     Mette Brouer 
U15/17/19 B HS     Phillip Pedersen
U17/19 DS             Kathrine Rohde
U17/19 HS             Daniel Heidemann
U17/19 B HS          Nicolai Bach Juncker
Årets spiller            Jakob Rohde
Årets fighter           Jonas Fredslund Petersen
Årets raket             Lucas Bach Pedersen
Kaffekanden           U11 holdet 

 

2017                                                            
U9 DS                    Caroline Kirkegaard
U11 DS                  Maja K 
U11A HS                Sebastian Møller 
U11B HS                Lauge Frandsen 
U11 MD                  Maja K/Andreas  
U11 DD                  Josefine/ Maja K  
U11 MD                  Maja K/Andreas 
U13A DS                 Aya Kirkegaard 
U13B DS                 Maj  
U13A HS                 Noah S 
U13B HS                 Ludvig 
U13 DD                  Maj/Aya 
U13 HD                  Jakob/Noah S 
U13 MD                  Aya/Jakob 
U15 DS                   Natasja Heidemann 
U15A HS                 Morten Møller 
U15B HS                 Filip 
U15A HD                Gabriel/ Morten 
U15B HD                Jonas/ Frederik 
U17 HS                  Daniel Heidemann 

Årets spiller 
Årets fighter 
Årets raket 
Kaffekanden