Velkommen til alle nye såvel som nuværende medlemmer.
Har I spørgsmål, som I ikke kan finde svar på her på hjemmesiden - kan I altid kontakte bestyrelsen.

Kommende Aktiviteter

SE KALENDER

KLUBMESTERSKABER

         2017                                                            2018
DS U9: Caroline Kirkegaard
DS U11: Maja K                             U11 DS         Anastacia Virchenko
HS U11 A: Sebastian Møller          U11 HS         Lauge Frandsen
HS U11 B: Lauge Frandsen            U 11 MD      Caroline & Harry
MD U11: Maja K/Andreas             U11/13B MD Freja & Ing
DD U11: Josefine/ Maja K             U13 A DS   Josefine Rasmussen    
MD U11: Maja K/Andreas             U13 A HS   Jakob Rohde
DS U13 A: Aya Kirkegaard            U13 A DD   Carla & Asta Marie
DS U13 B: Maj                               U13 A HD   Noah & Jakob 
HS U13 A: Noah S                         U13A MD    Caroline & Jakob 
HS U13 B: Ludvig                          U13 B DS    Asta Marie Mikkelsen
DD U13: Maj/Aya                          U13/15 DS    Marianne Bruun      
HD U13: Jakob/Noah S                  U13/15 HS    Noa Johansen
MD U13: Aya/Jakob                       U13/15 HD   Teis & Noa
DS U15 : Natasja Heidemann         U13/15 MD   Ing & Lukas
HS U15 A: Morten Møller              U15/17/19 A DS   Aya Kirkegaard
HS U15 B: Filip                              U15/17/19 A HS   Morten Møller
HD U15 A. Gabriel/ Morten           U15/17/19 A DD   Tonje & Kathrine
HD U15 B: Jonas/ Frederik             U15/17/19 A HD   Jonas & Morten
HS U17: Daniel Heidemann            U15/17/19 A MD   Aya & Morten
                                                         U15/17/19 B DS     Mette Brouer 
                                                         U15/17/19 B HS     Phillip Pedersen
                                                         U17/19 DS              Kathrine Rohde
                                                         U17/19 HS              Daniel Heidemann
                                                         U17/19 B HS           Nicolai Bach Juncker
                                                         Årets spiller            Jakob Rohde
                                                          Årtes Fighter         Jonas Fredslund Petersen
                                                         Årets raket              Lucas Bach Pedersen
                                                         Kaffekanden            U11 holdet 
 
STÆVNER
Se mere på badmintonpeople 

HOLDBESKRIVELSER
se under de enkelte hold

TRÆNERE
Se under de enkelte hold 
  
HOLDTURNERING
Vi har til sæson 2018/19 tilmeldt 10  ungdomshold, hvilket er rekord for GBK 
Vi har U11:
U11 D holdleder Charlotte og spillere: Harry Tex Vilsgaard, Simon Kuno Søndergaard, Mads Sloth Kistrup, Rasmus Brøgger 
Vi har U13:
U13 CD holdleder Gitte Rasmussen og spillere: Peter Rasmussen, Lauge Frandsen, Silas Lykke, Nicolaj Nymark Pedersen
U13 D holdleder Britt Kjeldsen og spillere: Tilde Marie Søndergaard,Sofie Søndergaard,Mariya Dovhun,Freja Kjeldsen,Anine jensen
U13 C piger holdleder Ann og spillere. Ingfa Jørgensen,carla Simonsen, Caroline Kirkegaard, Anastasiya
U13 C holdleder Henrik og spillere: Maja Kruse Kristensen, Josefine Rasmussen, Line Lunddal Svendsen, Caroline Hald Svensson
Vi har U15:
U15 A holdleder Kim og spillere: Rune Kottwich, Theo Kottwich, Noah Stilling-Nielsen, Jakob Rohde
U15 C holdleder Kurt og spillere: Teis Uhrenholdt Pasgaard, Sebastian Møller, Emil Møller, Lukas Bach Pedersen, Andreas 
U15 D holdleder Mette og spillere: Marianne  Malthe- Bruun, Asta-Marie Mikkelsen, Lukas bonde, Felix, Stig Østergaard, Magnus Wettergren
Vi har U17/19:
U17/19 C holdleder Dorthe og spillere :Filip Rasmussen, Daniel Malthe-Bruun, Philip Nymark Pedersen, Lukas Taasti Brouer
U17/19 A holdleder Brian og spillere: Gabriel Stilling-Nielsen, Daniel Heidemann, Jonas Fredslund,  Aya Kirkegaard, Astrid Mikkelsen
Husk at du kan følge holdene med spillesteder/tider og stilling på badmintonpeople:
 
http://www.badmintonpeople.dk/DBF/HoldTurnering/Stilling/#6,2018,,,,,,1642,
 
 
UNGDOMSUDVALG
Lotte Rohde, Christian Kirkegaard, Tonny Møller, Lars Rohde, Mogens B. Christensen. 
 
VENSKABSKLUB
Åby badminton, Sverige
 
SOCIALE ARRANGEMENTER